Paulius Gefenas

Paulius GefenasPaulius Gefenas gimė 1988 metais Vilniuje. Būdamas šešerių metų pradėjo mokytis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Po ketverių metų pradėjo groti skersine fleita mokytojo J. Taškino klasėje. Jau kitais metais (2000-aisiais) Paulius laimėjo I-ąją vietą „Karlo Sthralio“ jaunųjų fleitininkų konkurse Latvijoje. Šį pasiekimą jam pavyko pakartoti ir po šešerių metų, 2006-aisiais. Paulius taip pat tapo J. Pakalnio respublikinio konkurso laureatu Kaune 2001, 2003 ir 2005 metais. 2006 metais jaunųjų atlikėjų konkurse „Citta di Barletta“ Italijoje jis laimėjo absoliutų didįjį prizą ir papildomą prizą už virtuoziškumą. Tais pačiais metais, kaip kamerinės muzikos atlikėjas, Paulius buvo apdovanotas „Grand prix“ prizu tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“ Lietuvoje.

2007 metais baigęs mokslus nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje Paulius pradėjo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prof. A. Vizgirdos fleitos klasėje. Nuo 2008-ųjų studijas tęsė Hagos karališkojoje konservatorijoje su Thies Roorda ir Rien de Reede. 2012-aisiais sėkmingai baigęs bakalauro studijas, vasarą tobulinosi „Academia Chigiana“ (Siena, Italija) su Patrick Gallois, kurią baigė su pagyrimu (Diploma di merito). Tais pačiais 2012-aisiais Paulius pradėjo magistro studijas Briuselio karališkojoje konservatorijoje Carlos Bruneel fleitos klasėje ir studijas Paryžiuje su Patrick Gallois.
Būdamas moksleiviu, o vėliau studentu, Paulius aktyviai koncertavo Lietuvoje ir už jos ribų. Grojo pagrindinėse koncertų salėse Lietuvoje (Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje, Kauno filharmonijoje, Vilniaus kongresų rūmuose), Nyderlanduose (Amsterdamo Concertgebouw, Rotterdamo „de Doelen“ ir kt.), Belgijoje (Bozar didžiojoje salėje, koncerto besiklausant Belgijos karalienei). Koncertinė veikla jį nuvedė iki Portugalijos, Ispanijos, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų ir Latvijos salių.

2014 metai Pauliui buvo taip pat turiningi: jis grojo solo su VU kameriniu orkestru, Briuselio karališkosios konservatorijos didžiojoje salėje atliko solinę fleitos partiją belgų kompozitoriaus R. Groslot koncerto fleitai ir pučiamųjų orkestrui premjeroje, tapo tarptautinio Beneliukso fleitistų konkurso Nyderlanduose laureatu, Briuselyje magistro studijas baigė Cum Laude diplomu, o Paryžiuje buvo įvertintas „Prix d’excellence a l’unanimite“ (vienbalsis įvertinimas už aukščiausią meistriškumą). Šią vasarą Paulius buvo atrinktas dalyvauti klasikinės muzikos festivalyje „Encuentro de Santander“, kuriame koncertavo kaip solistas, kamerinės bei orkestrinės muzikos atlikėjas.

Asmeninio archyvo nuotrauka.

2015 m. „Muzikinis linkėjimas“. Trio „Opus 88“ – Paulius Gefenas, Vytautas Giedraitis ir Simona Zajančauskaitė – atlieka Camille’io Saint-Saënso – „Tarantelą“ fleitai, klarnetui ir fortepijonui