Vytautas Giedraitis

Vytautas GiedraitisJaunosios kartos lietuvių klarnetininkas Vytautas Giedraitis baigė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją, Vitaliaus Žemaičio klasę, 2007-2008 metais mokėsi Paryžiuje, profesoriaus Michelio Arrignono klasėje, stažavo Danijos karališkoje konservatorijoje, profesoriaus Jorgeno Jenseno klasėje, šiuo metu yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno doktorantas, profesoriaus Algirdo Budrio klasėje.

V. Giedraitis yra keturiolikos tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas. Reikšmingiausi: IV Tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų konkursas „Jurmala 2008“, „Lyceum Club International de Suisse“ tarptautinis kamerinės muzikos konkursas Šveicarijoje, 2012 metais aimėta fondo „Yamaha“ stipendija. Klarnetininkas dalyvavo Davido Oistracho festivalyje Estijoje, Kauno jaunųjų atlikėjų, Pažaislio, Bistrampolio, „Iš Arti“ ir kituose festivaliuose. Kaip solistas koncertavo su Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, LMTA simfoniniais, Lietuvos, Pernu (Estija), Kauno ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais. Pasirodymų surengta su LNF kolektyvais – ansambliu „Muzika humana“ bei Vilniaus ir Čiurlionio kvartetais. Taip pat solo pasirodymai su Lenkijos jaunimo orkestru „Sinfonia Iuventus“, Batumi miesto simfoniniu orkestru (Gruzija) ir festivalio „Be stogo“ jaunimo simfoniniu orkestru „Vilijampolė“.

V. Giedraitis yra vieno brandžiausių ir žymiausių Lietuvos orkestrų, turtinga istorija ir senomis tradicijomis pasižyminčio Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro klarnetų grupės atlikėjas.
Kaip orkestro narys jis pasirodė su Baltijos filharmonijos, „Pan-European“ ir Europos Sąjungos Jaunimo simfoniniais kolektyvais.

Klarnetininkas groja jaunųjų Lietuvos atlikėjų trio „Claviola“ (kiti trio muzikantai: pianistė Ugnė Antanavičiūtė ir altininkas Jurgis Juozapaitis), su kolektyvu dalyvavo konkursuose, festivaliuose, įvairiose Europos šalyse atliko lietuvių kompozitorių kūrinių. Anot muzikos kritikų, „Claviola“ patraukia dėmesį aukšta muzikavimo kultūra ir profesionalumu, pranokstančiu įprastą tokiam jaunam amžiui lygį.
2012 metais Lietuvos Respublikos kultūros ministerija trio „Claviola“ apdovanojo Jaunojo muzikos atlikėjo premija.

2012 metais įrašyta kompaktinė plokštelė su Valstybiniu Vilniaus kvartetu, 2013 metais išleista debiutinė trio „Claviola“ kompaktinė plokštelė.

V. Giedraitis apdovanotas specialia Prezidento Valdo Adamkaus premija.