„The Ditties“

The Ditties„The Ditties“ yra vienintelis toks ansamblis Lietuvoje – toks svaiginamai elegantiškas, rafinuotas, manieringas, plonų moteriškų pirštų spragtelėjimu perkeliantis klausytoją į nepaprastą praeities epochą.

XX a. ketvirtajame dešimtmetyje JAV muzika buvo viskas. Muzika gelbėjo žmones nuo liūdesio ekonominių sunkumų akivaizdoje, žadino norą džiaugtis gyvenimu ir tikėti juo. Šitiek optimizmo, šitiek linksmybės sukoncentruota tų laikų dainose. Tai buvo tarsi opiumas, tikras pamišimas, ir „The Ditties“ merginos savo koncertuose nejučia atgaivina tą visagalį muzikos kvaitulį, tiksliai, korektiškai, profesionaliai ir kartu labai emocingai atkurdamos tos epochos moterų vokalinių ansamblių stilistiką.

Grupės įkvėpėjos „The Boswell Sisters“, „The Andrews Sisters“ buvo tikros pramogų industrijos karalienės, savo švariu, koketišku ir nuotaikingu dainavimu, elegantiškais tualetais ir subtilia vaidyba kerėjusios milijonus gerbėjų. „The Ditties“ savo veikla atskleidžia, jog tas žavesys – niekur neišgaravęs. Veronika Čičinskaitė-Golovanova, Rūta Švipaitė ir Ugnė Bakanauskaitė scenoje pavirsta tikromis svingo karalienėmis, labai greitai leisdamos klausytojui pajausti, kokia stipri yra šio unikalaus stiliaus magija. Ta ypatinga estetika, subtilus manieringumas ir trykštantis, vitališkas svinguojančių garsų optimizmas šiuolaikiniam klausytojui teikia poilsį nuo dabarties triukšmų kakofonijos. Nes „The Ditties“ muzika, atsklindanti iš laikų, kuomet flirtas buvo lėtas, o šokiai – greiti, kai pasaulis buvo truputį naivesnis ir jaunesnis nei šiandien, ir jam apdainuoti užteko trijų balsų harmonijos.

„The Ditties“ tai – didžiulio pozityvaus užtaiso, meistriškas ir ryškus ansamblis, kurio istorija, prasidėjusi 2011 m., šiuo metu įgyja pagreitį: 2016 m. išleistas debiutinis albumas, plečiasi ir įvairėja repertuaras, o taip pat – ir koncertinė geografija. Kiekvienas susitikimas su „The Ditties“ – tai nepamirštamas, mielas ir be galo smagus potyris, kurį neabejotinai norėsis pakartoti.

www.theditties.lt

Nuotraukos autorius savifoto.lt

The Ditties – Forty second street