Rimvydas Savickas

Rimvydas SavickasRimvydas Savickas gimė Skuode. Nuo šešerių dainavo miesto berniukų chore, po dvejų metų pradėjo lankyti Skuodo meno mokyklą ir groti klarnetu. Būdamas keturiolikos laimėjo 1-ąją vietą Respublikiniame J. Pakalnio konkurse, o prof. Algirdui Burdiui pakvietus, įstojo į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą. Besimokydamas Vilniuje, klarnetininkas tapo Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, koncertavo kaip solistas su Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos kameriniu bei simfoniniu orkestrais, taip pat su Lietuvos valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, Kauno miesto simfoniniu orkestru ir jaunimo simfoniniu orkestru „Steiermark/Litauen“.

Tęsdamas klarneto pamokas prof. A. Budrio klasėje, 2007-2011 metais Rimvydas įgijo Atlikimo Meno bakalauro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Studijų metu klarnetininkas pusmetį tobulinosi Danijos Karališkojoje muzikos akademijoje, metus buvo pirmuoju klarnetininku Kauno miesto simfoniniame orkestre ir kaip solistas koncertavo su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniu orkestru ir „Trimitu“, vedė atviras meistriškumo pamokas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje.

2011-2014 m. R. Savickas įgijo magistro laipsnį Kalifornijos valstijos Fullertono universitete Los Andžele, kur studijavo pas tarptautinį pripažinimą pelniusį klarnetininką Håkan Rosengren. Tuo metu grojo solo su universiteto simfoniniu orkestru, taip pat Teksaso festivalio orkestre, o tarptautiniame “Ima Hogg” konkurse Hiustone pateko tarp dešimties geriausių solistų iš 138, grojusių įvairiais instrumentais. Studijoms JAV R. Savickui buvo suteikta „Frank J. and Jean Raymond Foundation, Inc“ stipendija.. 2015-ųjų vasarą klarnetininkas dalyvavo festivalyje „Nepaklusniųjų Žemė“. Šiuo metu R. Savickas yra LMTA Pučiamųjų instrumentų katedros asistentas, Nacionalinės M. K. Čiurliono menų mokyklos mokytojas, koncertuoja kaip solistas bei rengia programas su Klaipėdos kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu orkestrais.

Asmeninio archyvo nuotrauka.