Marius Šinkūnas

Marius ŠinkūnasMarius Šinkūnas vibrafono atlikimo meno mokėsi Liono muzikos ir šokio akademijoje Prancūzijoje, prof. Jeano Geffroy klasėje, taip pat Vakarų Mičigano universitete JAV studijavo pas prof. Jody Moonert, Japonijoje lankė Toshihiro Akamatsu pamokas.

Atlikėjui šypsojosi sėkmė respublikiniuose jaunųjų vibrafonininkų konkursuose – jis tris kartus tapo J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurso laureatu Kaune, taip pat pelnė I premiją Jono Taločkos vardo jaunųjų atlikėjų mušamaisiais instrumentais konkurse.

Marius Šinkūnas yra grojęs su Lietuvos nacionaliniu, Kauno simfoniniu, Šv. Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais, taip pat pasirodė su Jungtiniu Baltijos šalių orkestru Švedijoje, Vokietijos–Skandinavijos simfoniniu orkestru Vokietijoje ir kitur.

Muzikas dalyvavo meistriškumo pamokose, kurias vedė Linda Maxey (JAV), tobulinosi pas vibrafono meistrą Edą Saindoną (JAV), tarptautiniuose Sviatoslavo Richeterio meistriškumo kursuose žinių sėmėsi iš prof. Marko Pekarsky, šiuolaikinės muzikos festivalyje Taline dirbo su lenkų perkusininku Stanislavu Skoczynski, lankėsi Marko Suterio ir Sandeepo Daso meistriškumo pamokose Prancūzijoje, džiazo atlikimo meno mokėsi Toshihiro Akamatsu pamokose Japonijoje.

Koncertinė veikla Lietuvoje ir užsienyje, pasirodymai solo ir su įvairiais ansambliais muzikui suteikė daug atlikėjiškos patirties, todėl Marių Šinkūną galima išgirsti įvairių stilių muzikos festivaliuose.