Dmitrij Golovanov

Dmitrij GolovanovDmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, universalus ir modernus muzikantas. Savo atlikimo maniera jis kaskart demonstruoja puikų džiazo kalbos išmanymą ir nebijo išeiti už tradicijų ribų. Jau užsienyje ir Lietuvoje įvertintas pianistas ir džiazmenas žaismingai keliauja tarp muzikinių žanrų, atlikdamas tiek tradicinį džiazą, tiek laisvojo džiazo improvizacijas. Taip pat muzikantas drąsiai eksperimentuoja elektroakustinėje muzikoje. D. Golovanovo atlikimas pasižymi ypatinga ekspresija: garsas kalba išraiškingai, melodijos linijos savaime skverbiasi į sąmonę, o ritmo pulsacija „pakrauna“ kiekvieną klausytoją.

2007 metais jis tapo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso nugalėtoju, o 2008 m. – džiazo pianistų konkurso „Jazz Improvizacija“ Grand Prix laimėtoju. 2012 m. pateko į prestižinio Montreux Solo Jazz Piano konkurso Šveicarijoje pusfinalį, o 2013 m. tapo „European Jazz Competition“ Roterdame finalininku. Kaip įvairių grupių narys, Dmitrij Golovanov koncertavo daugelyje Europos šalių bei už jos ribų, dalyvavo Pori Jazz (Suomija), London Jazz (Jungtinė Karalystė), Jazz Jamboree (Lenkija), Montreux Jazz (Šveiciarija),12 points (Airija), Brugge Jazz (Belgija), North Sea Jazz Around the City (Olandija) festivaliuose bei daugelyje kitų. Dalyvavo 9 kompaktinių plokštelių įrašyme, tarp jų 2 solinės.

Dmitrijaus atliekamos muzikos spektras itin platus. Jis groja tradicinio džiazo koncertuose (vadovauja LMTA bigbendui bei groja Vilnius Jazz Orchestra), atlieka modernųjį džiazą ir originalias kompozicijas su Veronika ChiChi Quartet. Taip pat jam nesvetimas ir free džiazas (Mockūno NuClear, Arkadij Gotesman, Lithuanian Art Orchestra). D. Golovanovas drąsiai eksperimentuoja su elektronika “Infiltrators” duete su Janu Maksimovičiumi. O kaip aranžuotojas ir atlikėjas jis įkvėpė naujos gyvybės Šopeno muzikai “Chopin JazzInn” projekte su Evelina Sašenko ir gruzinų laiudies dainoms Šorenos Džianiashvili projekte.

Jis taip pat yra pastovus tarptautinių ansamblių narys: Tree Stones Quartet (Lietuva/Latvia/Estija), Beat Freisens Spelunkenorchester (Vokietija/Lietuva), Swilit (Šveicarija/Lietuva). Be jų jis taip pat bendradarbiavo su Trio VD, Eska Mtungwazi, Byron Wallen, Frank London (Jungtinė Karalystė), Jakob Riis, Dennis Rowland, Richie Beirach (JAV), Jeff Cascaro (Vokietija), Sofia Rubina (Estija), ir kt.

Nuotraukos autorius Sigitas Matulis

www.facebook.com/golovanovd
soundcloud.com/dmitrij-golovanov

Dmitrij Golovanov – A little piece for a big occasion