Audrius Blažiūnas

Audrius BlažiūnasAudrius Blažiūnas yra unikalus derintojas–pianistas–pedagogas. Savo gimtąjį miestą Uteną paliko dar būdamas keturiolikos, surengęs pirmąjį rečitalį muzikos mokykloje, kur ir pradėjo mokytis muzikos. Mokslus tęsė Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, o 2010 m. įgijo džiazo pianisto bakalauro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Studijų metais vis didėjantis dėmesys derinimui ir reguliavimui paėmė viršų: šiuo metu Audrius yra vienas geriausių jaunosios kartos fortepijonų derintojų–restauratorių, kvalifikaciją kėlęs Vokietijoje ir Italijoje, mokęsis pas geriausius meistrus. Jo prižiūrimi fortepijonai – tai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, daugelyje kitų Lietuvos koncertų salių ir salonų stovintys instrumentai.

Nepaisant derintojo sėkmės, Audrius nenutolo nuo muzikos, nuolat koncertuoja, o šių metų pradžioje išleido debiutinę kompaktinę plokštelę „Solo/FliP“, kurioje – solo ir kartu su fleitininke Egle Janauskaite atliekami klasikinės, pasaulio muzikos, džiazo stiliaus, paties Audriaus kūrybos kūriniai ir improvizacijos.

Pedagogikai laisvo laiko lieka nedaug, tačiau ir šioje srityje pianistas entuziastingai juda pirmyn alternatyvia muzikos pažinimo kryptimi.