Akvilė Šileikaitė

Akvilė ŠileikaitėAkvilė Šileikaitė gimė 1992 m. Širvintose. Daugiau nei 10 metų ji mokėsi skambinti fortepijonu prof. Tatjanos Romaškinos klasėje ir dailės paslapčių vadovės Loretos Laurinavičienės vadovaujamoje dailės studijoje „Varsa“. 2015 m. ji baigė bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (doc. Daumantas Kirilauskas), o nuo 2015 metų rudens muzikos žinias gilina Šveicarijoje, Ciuricho menų universitete, prof. Friedemann Rieger klasėje.

Akvilė yra keliolikos tarptautinių konkursų laureatė muzikos ir dailės srityse Vokietijoje, Japonijoje, Belgijoje, Suomijoje, Ukrainoje, Latvijoje ir kitur. 2003 metais ji debiutavo kaip solistė su kameriniu orkestru, 2005 m. surengė pirmąją personalinę parodą „Kitaip“, 2009 metais surengta pirmoji personalinė paroda užsienyje (Vokietijoje).

Akvilė aktyviai koncertuoja kaip pianistė solistė ir įvairių kamerinių ansamblių narė Lietuvoje ir svetur, yra įvairių festivalių, muzikinių paramos projektų dalyvė. Profesines žinias tobulina tokių žymių pianistų ir profesorių pamokose kaip Ivo Pogorelich, Pierre Reach, Jean Marc Luisada, Viktor Palej, Avedis Kouyoumdjian, Ksenia Knorre, Petro Geniušo, Eleonora Tkach, Mūzos Rubackytės, Valentina Berman.

Jos pasiekimai muzikos ir dailės srityse yra įvertinti Lietuvos Respublikos prezidentų, Lietuvos muzikos ir rėmimo fondo, Lietuvos Vyriausybės, kultūros ministerijos, Klaipėdos miesto savivaldybės ir dar daugelio kitų apdovanojimais bei padėkos raštais. 2007 metais ji pripažinta Lietuvos karalienės Mortos premijos laureate.

„Muzikinio linkėjimo“ archyvo nuotrauka.

2015 m. „Muzikinis linkėjimas“. Dominykas Grigaliūnas ir Akvilė Šileikaitė atlieka Pierre’o Maxo Dubois pjesę „A la Parisienne“

2015 m. „Muzikinis linkėjimas“. Vaidrius Smilinskas ir Akvilė Šileikaitė atlieka Zitos Bružaitės dainą „Elegija“